İkon, bilgisayarlar ve web dünyası içerisinde sıklıkla kullanılan ve herhangi bir şeyi görsel olarak ifade etmeye yardımcı olan görüntü dosyalarına verilen addır. Bilgisayarlarımızın içerisinde daha güçlü bir ara yüz için kullanılan ikonlar web siteleri içerisinde de ziyaretçilere aradıklarını bulmayı kolaylaştırmak ve daha çarpıcı bir tasarım örneği sunmak için kullanılır.

İkon Yapma

Kendinize ikonlar yapmak istediğinizde bu işi sıfırdan yapmak istiyorsanız gelişmiş bir görsel editör kullanmanız gerekecektir. (PS veya CorelDraw benzeri) İkon yapmak için de ayrıca gelişmiş bir tasarımcı yönünüzün bulunması gerekmektedir. İkonlar genel yapıları itibariyle küçük sembollerden oluştuğu için özellikle küçük çalışmalar konusunda kendinizi yetiştirmeniz ve internette yer alan derslerden faydalanmanız gerekecektir. Kendi ikonlarınızı yapmaya yardımcı olan programları kullanarak da hazır şablon şeklinde bulanan ikonları renklendirebilir ve şeklini değiştirerek özelleştirebilirsiniz.

İkon İndir
İkon yapmaktan ziyade hazır ve kaliteli ikon paketlerini indirerek bunları kullanmak tasarımcıların kullandığı daha pratik yöntemlerden biridir. İnternet dünyası üzerinde hazır ikon paketlerinin yayımlandığı ve tekil ikonların ücretsiz olarak indirilebileceği birçok farklı web sitesi var. Aşağıdaki bağlantıdan geniş ikon arşivine ulaşabilirsiniz.

https://wmaraci.com/forum/ikonlar.html

Kaynak: https://wmaraci.com/nedir/

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?