• Konu Kategorisi : Blog Scriptleri, Php Scriptler
 • Dosya Ücreti : Ücretsiz
 • Eklenme Tarihi : 7 Eylül 2013
 • Yazar : admin
 • Dosya Şifresi : trscript.net
Script 23.04.2015 tarihli son sürümüne güncellenmiştir.

 Script Açıklaması: Colorful blog orta düzeyin ilerisinde diyebileceğimiz bir script. 12 adet tema seçeneği sunan Colorful aynı zamanda blog yazı kategorileme, blog yazıları, sayfa oluşturma, blog yazılarına yorum, iletişim formu ve kolay kullanımlı yönetim paneline sahip. Script yapımcısı tamamen açık kaynak kodlu olarak yayınlayıp hiç bir hak talep etmemektedir, yapıncının bir diğer tavsiyesi ise scriptin kişisel sitelerde kullanılmasıdır.

Script Kurulumu:  Veritabanınızı oluşturun, gerekli dosyaları sunucunuza gönderin. Bu işlemleri yaptıktan sonra phpmyAdmin’e giriş yaparak “veritabani.sql.gz” dosyasını içe aktarın. İşlem tamamlandıktan sonra site dosyalarının içinde bulunan “config.php” dosyasını kendinize göre düzenleyin.

 

Yorumlar (2 Yorum)

 • Script çok güzel emeğinize sağlık herkese tavsiye ederim. Scriptte canımı sıkan bir nokta olmuştu belki aynı sorundan muzadarip olan arkadaşlar vardır diye paylaşmak istedim. Kategori oluşturup kategorilere girdiğinizde bütün yazıları birden gösteriyordu. Sadece girdiğiniz kategorideki yazıları görmek için şunu uygulayabilirsiniz.
  blogkat.php dosyasının 81. satırında bulunan
  $sorustur = “SELECT * FROM blog ORDER BY id desc LIMIT $baslangic,$limit”;
  komutu yerine
  $sorustur = “SELECT * FROM blog WHERE kategori like ‘%$url%’ ORDER BY id asc LIMIT $baslangic,$limit”;
  yazdığınızda sorun kalmıyor.
  İşinize yaraması dileğiyle.

 • arkadaşlar yönetim giriş id şifresini bulamadım yardımcı olabilecek varmı

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?